Katra automašīna reiz nonāk līdz brīdim, kad remonta izmaksas ir nesamērīgi augstas, salīdzinot ar auto tirgus vērtību. Šādos brīžos auto īpašnieks nonāk izvēles priekšā – remontēt esošo auto vai tomēr iegādāties jaunu. Ja finansiālā situācija atļauj, protams, finansiāli prātīgākais risinājums ir iegādāties citu automašīnu, kas būs labākā tehniskā stāvoklī. Bet – ko darīt ar veco auto? Patiesībā uz šo jautājumu atbilde ir skaidri ierakstīta mūsu valsts likumdošanā, tomēr ne visi automobiļu īpašnieki ir informēti par to, un nereti gadās situācijas, kad nolietotie auto gadiem stāv pagalmā vai garāžā. 

Saskaņā ar Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu, nolietots auto ir auto, no kura tā īpašnieks vēlas vai ir spiests atbrīvoties un kurš atbilst kādai no atkritumu klasifikatorā noteiktajām kategorijām. Likums nosaka, ka gan transportlīdzekļu ražotāji, izplatītāji un komersanti, kas nodarbojas ar nolietotu transportlīdzekļu, to sastāvdaļu un materiālu savākšanu, izjaukšanu, smalcināšanu, reģenerāciju un pārstrādi, kopā veido sistēmas visu nolietoto transportlīdzekļu savākšanai un pārstrādei, bet transportlīdzekļu īpašnieka pienākums ir nodrošināt, lai jebkurš nolietotais transportlīdzeklis nonāktu šajā sistēmā. Tātad šis likums nosaka, ka automašīnas īpašniekam ir pienākums parūpēties par to, lai nolietotais transportlīdzeklis nekrātu putekļus garāžā, bet tiktu nodots otrreizējai pārstrādei. 

 

Kur nodot nolietoto automašīnu? 

Vēlamies atgādināt, ka patvaļīga automašīnas izjaukšana nav pieļaujama, jo šādi automašīnas īpašnieks riskē nodarīt kaitējumu apkārtējā vidē – eļļas un akumulatori satur dažādu veidu piemaisījumus, kuri ir kaitīgi cilvēka veselībai un dabai. Nolietotā automašīna ir jānodod metāllūžņu pieņemšanas punktā. Daudzi vilcinās ar auto nodošanu, jo baidās, ka būs jāsaskaras ar birokrātiju un jāaizpilda dažādas veidlapas, bet varam jūs nomierināt – pieņemot transportlīdzekli utilizācijai, tas uzreiz tiks norakstīts CSDD datubāzē. Transportlīdzekļa norakstīšana CSDD ir bez maksas, kā arī jūs varat saņemt atlikušo nodokļa summu un apdrošināšanas maksu. 

 

TM Capital – automašīnu pieņemšana un norakstīšana

SIA TM Capital metāllūžņu pieņemšanas punktos var nodot jebkuru transportlīdzekli. Norakstām automašīnas ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām. Mēs parūpēsimies arī par auto nogādāšanu līdz mūsu pieņemšanas punktiem – izmanto SIA TM Capital autoevakuatora servisu vai pasūti transportlīdzekļa transportēšanu ar konteineru pārvadātāju! 

Draudzīgs atgādinājums – automašīnas norakstīšanu var veikt tikai tā īpašnieks, jo norakstīšana tiks veikta tikai pēc automašīnas salīdzināšanas ar šī transportlīdzekļa tehnisko pasi un tā īpašnieka personu apliecinošiem dokumentiem.

Vairāk informācijas meklē mūsu mājaslapā: www.tmcapital.lv!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Aizpildiet šo lauku
Aizpildiet šo lauku
Ievadiet derīgu e-pasta adresi.
Lai turpinātu, jums ir jāpiekrīt noteikumiem